Nasza Misja i założenia szkoły Krambo Dance

Misja Krambo

Nazwaliśmy to "misją" ale zamiast tego nieco filmowego słowa możesz wstawić "założenia", "filozofia". Dlaczego właściwie upieramy się przy tym by uczyć cię Mambo czyli Salsy New York a nie, jak wszyscy wokół, Salsy LA (bardziej Salsy On1 bo stylu LA mało kto w Polsce tańczy) lub salsy kubańskiej?

Wynika to z prostego założenia: uczymy cię tego, co kochamy i co tańczymy najlepiej. A że tańczymy i kochamy mambo… w ten sposób najprościej i najuczciwiej możemy ci przekazać swoją pasję. Naszym założeniem nigdy nie było utworzyć szkołę wielką, największą w Krakowie czy w Polsce. Chcemy tworzyć miejsce, które da ci umiejętności, technikę, wszechstronność ruchu i poczucie radości z tańca.

Nazywamy się Krambo

Nazwa powstała w 2006 roku stworzona z połączenia słów Kraków i Mambo. Uczymy Mambo od 2006 roku i specjalizujemy się w tym stylu stale rozwijając swój warsztat poprzez podróże do źródeł stylu, lekcje prywatne z mistrzami i pracę z formacją taneczną Krambo oraz z setkami kursantów w Krakowie i w całej Polsce. Także nasza metoda i program uczenia rozwija się z każdym rokiem, tworzymy własny styl, który testujemy tańcząc na parkietach na całym świecie, gwarantując najwyższą jakość programu nauczania. 

Dlaczego Footworki, pachanga?

Jako jedyna szkoła w Krakowie i jedna z nielicznych w Polsce dajemy ci solidny wycisk z footworków, pachangi i cha-cha-cha. Oryginalne nowojorskie techniki rozwijające twoją pamięć, koordynację, poczucie równowagi i dynamikę ruchu. Wiemy i zdajemy sobie sprawę, że nie jest to droga łatwa i przyjemna, ale umówmy się, jeśli chcesz się nauczyć dobrze tańczyć musisz ćwiczyć technikę i trochę (w naszym przypadku sporo) się napocić by na parkiecie być pewnym, szybkim, lekkim i dynamicznym. 

Ponadto historycznie i kulturowo styl, który tańczymy: Salsa New York opiera się głównie na technice footworków. Mistrzowie stylu Mambo są mistrzami footworków, pachangi i cha-cha-cha. Eddie Torres, Adolfo Indacochea, Juan Matos, Yamulee, Santorico, Frankie Martinez, Franklin Diaz czy starzy mistrzowie Mambo Palladium (epoka przed Salsą New York) Mike Ramos i Freddy Diaz, tak różni w stylu od siebie, ale łączy ich jedno: doskonałość techniki footworków. Prócz tego, technika footworków jest według nas obowiązkowym elementem nauki salsy, to nasza baza, fundament na której budujemy wszystkie techniki w parach. Ćwicząc footworki dużo łatwiej i szybciej osiągniesz wyższy poziom w tańcu, a to ci przecież chodzi. 

O footworkach i ich roli w nauce techniki Salsy New York będę jeszcze pisał w osobnym artykule.

Partnerwork On2

Czy w Krambo można nauczyć się tańczyć w parach czyli partnerworków? Oczywiście, jak najbardziej. Staramy się was nauczyć twórczego i improwizowanego podejścia do tańca. Nie dajemy wam gotowego, ładnie "opakowanego" produktu. Dajemy i sprzedajemy narzędzie do tworzenia swojego, od podstaw. Uczymy improwizacji i kreatywnego nakierowania twojego potencjału na taniec. Mając solidną technikę i dobre podstawy improwizacji odniesiesz zawsze sukces na parkiecie tańcząc z dowolnym partnerem. Gwarantujemy ci to! 

Zouk

Technika, z którą romansujemy od ponad dwóch lat, możemy się pochwalić, że jako jedni z pierwszych w Krakowie jesteśmy propagatorami tego stylu. Organizowaliśmy szereg warsztatów z czołowymi instrukotrami zouka w Polsce i obecnie zakochani Zouku sami prowadzimy zajęcia na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. Zouk i jego miękki flow pozwala na nową odsłonę relacji w parze i w pracy ciała w tańcu. Pozwala na taniec do pięknej, lekko transowej muzyki. Puls Zouka bardzo przypomina R'N'B i jest niczym bicie serca. Sposób kontaktu w parze jest nieco inny a ruch wychodzi poza schemat tańca w pionie i w linii, niemniej bardzo rozwija poczucie kontaktu również w salsie albo bachacie. Zouk może stać się doskonałym uzupełnieniem tych tańców, gdyż otwiera na nowy rodzaj prowadzeń, kontaktu i możliwości pracy ciała z partnerem. Tańczysz salsę lub bachatę? Spróbuj Zouka, zdobądź nowe doświadczenie i bądź lepszym tancerzem.

Rumba i Afro

Czyli poznaj przodków i korzenie salsy, sonu i timby. Nie byłoby salsy bez rumby kubańskiej warto więc poznać i mieć świadomość rytmu rumby, który potem odnajdziesz bez problemu w salsie. Znając korzenie i wiedząc więcej o kulturze, która stworzyła mambo, cha-chę, pachangę i wiele inncyh gatunków muzycznych i tanecznych możesz w tańcu wyrazić więcej, przekazać inne emocje i byc pełniejszy jako artysta i tancerz. Jako artyści czerpiemy z rumby i afro, ich elementów używamy w naszych choreografiach, podczas zajęć układając footworki i podczas tańca na imprezie. Rumba wzbogaca nasz "słownik" taneczny i daje wiele ciekawych możliwości interpretacji muzyki. Jeśli chcesz być lepszym Salsero, rumba to właściwie podstawa, której nie możesz nie znać. Rumbę w Krambo możesz ćwiczyć pod okiem znakomitej tancerki i instruktorki Anny Zając. Ania uczyła się u najlepszych kubańskich instruktorów na Kubie i w Europie, jest mistrzynią i jedną z najlepiej tańczących rumbę w Europie kobiet. Zawdzięczamy jej wiele jako tancerze i polecamy zajęcia z nią jako doskonałe uzupełnienie zajęć z salsy. 

 

Skomentuj:

pl_PLPolish