FAQ

Czy na zajęcia mogę zapisać się sam/a?

Jak najbardziej! Możesz zapisać się samemu, nie potrzebujesz partnera. W naszej szkole tańca stosujemy system częstej wymiany partnerów i partnerek, tak aby wykształcić nawyki dobrego prowadzenia w salsie, bachacie, zouku oraz rozwinąć naszą taneczną wszechstronność. Umiejętność zatańczenia z każdym partnerem i z każdą partnerką jest podstawą w nauce salsy, bachaty i zouka.


W co się ubrać? Jakie wybrać obuwie do tańca?

Na zajęcia w naszej szkole najlepiej ubrać się w coś swobodnego, niekrępującego ruchów. Dżinsy, dresy, legginsy, luźne bluzki czy t-shirt na pewno wam nie przeszkodzą w tańcu.

Dobrze będzie zaopatrzyć się także we właściwe obuwie do tańca – koniecznie na miękkiej i nieśliskiej podeszwie. Panom polecamy obuwie taneczne typu jazzówki, sportowe halówki lub buty do tańca towarzyskiego. Dla pań również baletki, jazzówki lub buty do tańca towarzyskiego (jak do łaciny, lecz z grubszym nieco obcasem) z podeszwą na styrogumie, filcu lub skórce. Docelowo salsę dziewczyny tańczą na obcasie, ale dopiero po kilku tygodniach nauki prawidłowej techniki stawiania stóp i ustawiania ciała.
*DOBRA RADA: Jeśli jesteś początkujący/ca nie przynoś na pierwsze zajęcia butów na obcasie!


Do jakiej muzyki tańczyć salsę?

Najlepsze efekty w nauce osiągniesz tańcząc i ćwicząc w domu i na imprezach. Pamiętaj, że jedne zajęcia w tygodniu mogą być niewystarczające aby w pełni rozwinąć swoje taneczne możliwości. Zachęcamy zatem do poszukiwania dobrej muzyki, do której można z powodzeniem tańczyć, ćwiczyć czy po prostu się zrelaksować. Przykłady znajdziesz TUTAJ.


Jak wyglądają zajęcia salsy w Krambo Dance?

Szczegóły znajdziesz TUTAJ.


Co to jest timing?

Najprościej rzecz ujmując jest to rytm, którego należy się trzymać w czasie całej piosenki, którą tańczycie. Za timing, czyli utrzymanie rytmu, odpowiedzialny jest partner. Początkowo usłyszenie właściwego rytmu jest dość trudne i wymaga pewnego osłuchania (zwykle zajmuje to około 2 lub 3 miesięcy) dlatego wszystkim panom polecamy słuchanie salsy możliwie jak najczęściej. Masz problem ze znalezieniem rytmu w salsie? Pomoże ci ten artykuł TUTAJ.


Co to jest leading?

To znów domena panów, bo leading to prowadzenie partnerki. Panowie pamiętajcie, że kobieta, z którą tańczycie jest skarbem oddanym w wasze ręce i powinna czuć się świetnie kiedy z wami tańczy. Waszym obowiązkiem jest zapewnienie jej pełnego komfortu podczas CAŁEGO tańca. O tym jak najlepiej to osiągnąć dowiecie się na naszych zajęciach.


Co to jest following?

W odróżnieniu od timingu i leadingu, following jest domeną partnerek. Following, czyli bycie prowadzoną, polega na podporządkowaniu się w tańcu partnerowi, zaufaniu mu i niemalże dosłownym śledzeniu jego ruchów. Nie jest to umiejętność łatwa i wymaga wielu godzin spędzonych na parkiecie. Na naszych zajęciach uczymy się zasad prawidłowego followingu w salsie, bachacie i zouku, pewnego kodu ruchu, który należy przyswoić i opanować. Pamiętajcie, że idealna partnerka to taka, która ma doskonały following.


Co to jest styling?

Styling jest elementem wyrazu naszej osobowości i jako taki powinien być traktowany bardzo indywidualnie. Każdy z nas ma odrębną wrażliwość czy muzykalność, ale też różne możliwości ruchowe. Dlatego ucząc się stylingu nigdy nie staraj się stać się kopią twojego instruktora. Staraj się być od niego lepszy i pozostań sobą! Niemniej każdy z nas ma również w sobie coś niepowtarzalnego, coś co czyni nas na parkiecie wyjątkowymi. Styling polega właśnie na podkreślaniu tego co czyni nas różnymi od innych. Na naszych zajęciach uczymy wielu zasad stylingu, są to propozycje, które możesz wykorzystać, ale nie musisz – najlepiej w tańcu poszukaj samego siebie. Najgorzej bowiem tańczą ci, którzy chcą wyglądać jak ktoś inny. Pamiętaj, w tańcu pozostań sobą!


Co to jest body-movement?

Body-movement – ruch ciała to zasady wykorzystania izolacji poszczególnych partii ciała a nawet konkretnych mięśni w celu podkreślenia muzyki i dodania naszemu tańcowi wyrazu, elegancji i niepowtarzalności. Salsa czerpie z bogatej kultury afro i rumby kubańskiej, która ma bardzo charakterystyczny ruch ciała, niespotykany w innych tańcach. Na zajęciach z salsy poznasz zasady używania ciała we właściwym stylu.

Zajęcia w naszej szkole zawsze zaczynamy od rozgrzewki z izolacjami ciała, poznajemy w ten sposób mechanizmy rządzące ruchem i ich znaczenie w tańcu. Ponadto, na bardziej zaawansowanych poziomach uczymy się izolacji oraz wykorzystywania ich w salsie solo, footworkach i tańcu z partnerem.


Czy dziewczyny powinny prosić panów do tańca?

Podczas imprez jak najbardziej. Początkującym, może to się wydawać nieco dziwne, ale zapewniamy was, że panowie którzy początkowo są często onieśmieleni, będą wam wdzięczni i następnym razem prawdopodobnie sami was poproszą. W każdym razie dziewczyny nie zrażajcie się, bo warto próbować! Więcej na ten temat w artykule o Etykiecie Salsowej w klubie i w szkole salsy TUTAJ.


Więcej…

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na pytanie, które Cię nurtuje? Zadaj pytanie w komentarzach poniżej! Z pewnością na nie odpowiemy!

Skomentuj:

pl_PLPolish