Jak wyglądają i ile trwają zajęcia Salsy w Krambo.

Prowadzimy kursy salsy w Krakowie mniej więcej od 2005 roku. Od 2011 roku mamy własne studio Salsy z siedzibą przy ul. Bożego Ciała 9/5. Własna siedziba daje duże możliwości rozwoju jako instruktorów i tancerzy. Ciągle zdobywamy doświadczenie jako pedagodzy, trenerzy i choreografowie. Ciągle szukamy najlepszego i najbardziej skutecznego sposobu uczenia i dotarcia do jak najszerszej liczby osób, tworząc krakowską scenę salsy.

Kurs zawsze rozpoczynamy od rozgrzewki, izolacji i stretchingu. Jest ona integralnie związana z kursem, przygotowuje ruchowo do zajęć, uczy świadomości ciała. Rozgrzewka kształtuje elastyczność ciała i wzmacnia niektóre jego partie. Pojawiają się tutaj elementy, które potem wykorzystujemy w tańcu. Tu również ćwiczymy równowagę, koordynację i pamięć. 

Ta część trwa ok. 10 minut.

Następnie przechodzimy do części technicznej lekcji. Uczymy kroków (Salsa Footwork) i techniki ich wykonywania. Począwszy od stawiania stóp, ustawienia ciała, pracy nad koordynacją i przenoszeniem ciężaru.

Do najważniejszych umiejętności, które powinieneś ćwiczyć na kursie tańca należą:

  • koordynacja,
  • równowaga,
  • pamięć ruchowa,
  • świadomy oddech,
  • ćwiczenia rytmiczne

W Krambo zapewniamy ci zestaw ćwiczeń rozwijających każdą z tych umiejętności. Naszą specjalnością są rozbudowane, synkopowane Salsa footworki (czasem nazywane shines), z dużą ilością obrotów, zmianami kierunku i dynamiki. Oferujemy wam też pracę nad ruchem ciała, czerpiemy z bogatego repertuaru afro-karaibskich technik ruchu.

Ta część trwa ok. 30 minut.

Ostatnią częścią zajęć jest praca w parach (Salsa Partnerwork). Uczymy technik prowadzenia i pójścia za prowadzeniem. Technik obrotów w parach, technik kontaktu i trzymania partnera. Uczymy najbardziej skutecznych sposobów prowadzenia, tworzenia własnych figur i przejść w salsie. Opieramy naszą metodę dydaktyczną o trzy najważniejsze elementy tańca w parach:

  • kontakt
  • przestrzeń
  • dynamika

Nie jest naszym założeniem uczenie tylko figur. Uczymy pełnej, skomplikowanej i rozbudowanej improwizacji, tworzenia własnych figur. Partnerki uczymy pójścia za prowadzeniem nawet najtrudniejszych figur i objaśniamy zasady i miejsce stylingu podczas ich wykonywania.

Ta część trwa ok. 30 minut.

Dla osób, które chcą poznać dogłębniej techniki Salsa footwork albo Salsa Partnerwork mamy specjalne, osobne zajęcia trwające 60 minut i poświęcone w całości poszczególnym zagadnieniom.

Elementarną częścią naszych zajęć są powtórki i utrwalenia materiału, regularne ćwiczenia footworków, technik prowadzenia i kontaktu. Dążymy do zautomatyzowania właściwych odruchów bez konieczności myślenia o krokach w trakcie tańca.

Skomentuj:

You may also like...